Pro mnoho z nás je kuchyně místem, kde připravujeme jídlo a jíme to, co jsme si sami připravili. Ale proč nejít o krok dále a změnit svou kuchyň na osobní kosmetickou laboratoř? Ano! Některé z nejlepších kosmetických přípravků pro naši pokožku mohou být vyrobeny ze surovin v lednici a spíži. Vyzkoušejte jednu z následujících metod a přesvědčte se sami!

1. Pírka na rty

DIY ingredience: cukr + med + olivový olej

Chcete-li správně nosit výraznou rtěnku v jasně červené barvě, musíte se nejprve ujistit, že máte dobře zvlhčené a hladké rty. Ani ta nejkrásnější rtěnka nevypadá dobře na suchých, popraskaných rtech. Naštěstí existuje příjemný domácí prostředek, který trvá dvě minuty! Obsahuje přísady, které ve své spíži určitě máte: hnědý cukr, med a olivový olej.

Vše, co musíte udělat, je zkombinovat polévkovou lžíci každé z těchto látek do malé misky a promíchat. Po vytvoření husté granulované pasty ji naneste na čisté rty. Jemně vmasírujte peeling do úst asi minutu. Netřete pastu příliš tvrdě nebo příliš dlouho! Omyjte ústní voda teplou vodou a osušte měkkým ručníkem. Poté naneste svou oblíbenou rtěnku!

2. Obličejový toner

DIY ingredience: jablečný ocet + voda

Dobře, pravděpodobně si krčíš nos, jen přemýšlíš o kyselé vůni octa, ale chvilku vydrž. Tato specifická směs je jako čistá magie pro vaši pokožku, protože ocet jablečného moštu má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají odlupovat odumřelé kožní buňky, díky čemuž vaše pokožka vypadá jasněji a jemněji.

Smíchejte jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody, potom ponořte vatový tampon do roztoku a přetáhněte přes čerstvě vyčištěnou tvář. Užijte si krásnou a zářivou pokožku, kterou vidíte v zrcadle před sebou! Voda zředí kyselost v octě.

3. Hydratační obličejová maska

DIY ingredience: Med + avokádo

Pokud vaše pleť potřebuje dobrou hydrataci, zkuste vytvořit krémovou avokádovou masku a med, které velmi dobře hydratují vaši pokožku. Nechte masku působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

4. Hydratační maska ​​na vlasy

DIY ingredience: kokosový olej + avokádo

Máte stále nějaké avokáda z předchozí kombinace obličejů? Použijte zbytek pro rovnoměrně vyživující masku na vlasy!

Kombinujte dvě polévkové lžíce avokáda se dvěma polévkovými lžícemi kokosového oleje a dobře promíchejte (v případě potřeby promíchejte v mixéru). Rozložte směs na vlasy a nechte ji hodinu. Také vlasy zabalte ručníkem. Umyjte si vlasy šamponem – v případě potřeby je opláchněte dvakrát – a použijte svůj oblíbený kondicionér. Vaše vlasy budou okamžitě hydratované a plné lesku!

5. Odstraňovač tekutého make-upu

DIY ingredience: olivový olej nebo kokosový olej

Vodotěsný make-up má tu výhodu, že na obličeji vypadá dlouho a krásně, ale jeho odstranění je mučením. Nejlepší způsob, jak se zbavit řasenky nebo nepromokavé rtěnky, je použít prostředek na bázi oleje. Rozpustí make-up a umožní vám jej bez problémů odstranit z obličeje.

Zkuste aplikovat na bavlněnou podložku trochu kokosového oleje nebo olivového oleje a jemně otřete oblast očí a rtů, dokud make-up zcela nezmizí. Poté si umyjte obličej běžným čisticím prostředkem na obličej.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.