Sedavý životní styl postihuje nejen dospělé, ale i děti, které chodí do školy, vracejí se domů, jedí, a sedí celé hodiny na pohovce s elektronickým zařízením v ruce a nechtějí se hýbat. Nabídněte jim skvělé venkovní hry!

Nemoci spojené se sedavým životním stylem

V naší době je obezita čím dál tím víc znepokojujícím onemocněním, stejně jako další nemoci spojené se špatným životním stylem, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby a cukrovka. Před několika lety bylo mnohem méně dětí se sedavými chorobami. Dnes však máme stále více případů dětí trpících těmito problémy ve velmi nízkém věku. Hlavním důvodem je nedostatek zdravého životního stylu. Děti mají přirozenou energii, kterou musí každý den vybít, aby mohly zdravě růst.

Zapojte své dítě do sportu!

Dříve, i bez žádného speciálního vybavení, si většina dětí hrála na dvorcích a dětských hřištích. Kromě toho děti vynalézaly své vlastní hry, jako je schovávaná, honěná, skákání přes gumu nebo švihadlo a mnoho dalších. Dnešní děti však nemají ani ponětí, jaké hry mají hrát, a zdá se, že bližší jsou jim hry na smartphone nebo počítač. Rodiče nyní cítí potřebu je zapojit do fyzické činnosti, aby se nestali oběťmi civilizačních chorob, které by mohly v budoucnu poškodit jejich životy.

Vymýšlejí různé aktivity a přihlašují se k placeným třídám. Pokud se také chcete vydat touto cestou, ale máte strach z nepředvídaných výdajů nebo nebudete za hodiny moci dočasně zaplatit, podívejte se na nabídku Creditstar. Zajisté Vám v takových situacích pomůže dítěti dopřát trávit svůj čas aktivně a rozvíjet své vášně, a Vy situaci vyřešíte rychle a bez obtíží.

4 nejlepší sporty pro děti

Sportovní aktivity a hry pro děti jsou zdrojem různých dovedností potřebných pro zdravý rozvoj dítěte. Potřeba zapojit děti do fyzické aktivity stále roste, aby bylo možné potlačit účinky sedavého životního stylu. Navrhněte svým dětem ty nejlepší venkovní sporty a přiveďte je ke zdravému životnímu stylu.

1. Fotbal

Fotbal je považován za jeden z nejlepších sportů pro děti. Sport, který lze naučit děti od čtyř let, si rychle získává na popularitě, a pokud děti trénují pravidelně, budou ve špičkové fyzické kondici. Fotbalové hvězdy z celého světa motivují nejmladší k tomu, aby šli v jejich stopách.

Výhody fotbalu

Hra učí týmovou práci, integritu, disciplínu a poskytuje mnoho výhod fyzického rozvoje. Posiluje svaly, flexibilitu, koordinaci a zlepšuje fyzickou kondici. Žonglování s míčem zlepšuje pohyblivost chodidla, rovnováhu a stabilitu.

2. Cyklistika

Všechny děti milují jízdu na kole, vše, co musíte udělat, je povzbudit je. Proč nezměnit cyklistiku na sport, který evokuje pocit svobody, nezávislosti a síly. Díky různým typům kol, můžete se svým dítětem jezdit v různých terénech.

Výhody cyklistiky

První věcí, kterou se dítě učí na kole, je bezpečnost na silnici a vytrvalost. Děti se také učí trpělivosti, disciplíně a sebevědomí. Fyzické výhody však převažují nad sociálními výhodami. Cyklistika zlepšuje sílu nohou, koordinaci pohybů, zlepšuje rovnováhu, reguluje váhu a posiluje kardiovaskulární funkce.

3. Bruslení na kolečkových bruslích

Přestože může být jízda na kolečkových bruslích trochu drahá, mezi dětmi stále roste její obliba. Existuje mnoho instruktorů, kteří tento sport učí velmi dobře. Je to pro děti skvělá aktivita, pokud samozřejmě zrovna neprší, nebo nefouká silný vítr.

Výhody bruslení na kolečkových bruslích

Bruslení rozvíjí trpělivost a zlepšuje koordinaci. Rozvíjí také pohyblivost, zvětšuje svaly, zlepšuje fyzickou kondici a snadno udržuje rovnováhu.

4. Basketbal

Hrát basketbal je skvělý pro  povzbuzení děti, aby byly fyzicky aktivní. Je to skvělý způsob, jak zapojit plaché děti do hraní s týmem. Sport má mnoho výhod, které zlepšují fyzickou zdatnost.

Výhody hraní basketbalu

Děti se učí ovládat své tělo pomocí obrany a útoku při hraní. Rychlé zatáčky a vyhýbání se zlepšují myšlení a reflexy, a driblování míče podporuje koordinaci mezi očima a nohama. Běh s míčem zlepšuje svalovou sílu a rozvíjí pohyblivost dětí.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.