Módní prázdninové destinace se každý rok mění, ale Dálný východ se těší neutuchající oblibě již několik let. Exotické země se zcela odlišnou kulturou jsou lahůdkou nejen pro lidi, kteří si chtějí během dovolené lehnout na teplý písek, ale i pro ty, kteří lační po dobrodružstvích, nových zážitcích a neznámých chutích. Co si zabalit na dovolenou na druhý konec zeměkoule, aby vás žádné okolnosti nezaskočily?

Kam na dovolenou?

Každý rok čelíme tomuto dilematu a přemýšlíme, kde strávíme dovolenou, abychom z ní vytěžili co nejvíce dobroty. Někteří z nás raději dobíjejí baterky v all inclusive hotelech, jiní si dovolenou organizují sami, bez pomoci cestovních kanceláří a organizovaných skupin. Bez ohledu na to, jaký způsob odpočinku preferujeme, každý se ocitne v situaci, kdy si potřebuje sbalit zavazadla. Jen málokdo je odhodlaný a dokonale ví, co si dát do kufru nebo batohu! Proto radíme, co si vzít na dovolenou v závislosti na typu dovolené.

Zavazadla na dovolenou

Bujná, exotická vegetace, pokrmy splňující potřeby i těch nejnáročnějších gurmánů, místní kultura, která potěší svou odlišností od toho, co známe každý den, pětihvězdičkové hotely, venkovní bazény rozlévající se až za obzor, voňavé ylang-ylang SPA zóny se zkušenými specialisty pečujícími o harmonii těla a ducha. Zní to jako dovolená, na kterou byste chtěli jet? Co si tedy vzít na dovolenou na Dálný východ, kde jsou povětrnostní podmínky daleko od těch, na které jsme zvyklí podle klimatu, ve kterém každý den žijeme?

Oblečení pro volný čas a večer

Pokud je v resortu a la carte restaurace, musí mít přísný dresscode – nebudete nosit kraťasy ani žabky. Na příležitosti, jako je návštěva elegantní restaurace, se vyplatí vzít si pár stylovějších outfitů. Denně se ale nemusíte tolik namáhat – stačí pohodlné volné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře v náročném klimatu.

Adekvátní boty

Když se vydáte do elegantního letoviska, musíte počítat s tím, že to nebude místo, kam v Crocsachu dojdete všude pěšky. Vzhledem k tomu, že platný dresscode odpovídá náročnému počasí, které je pro naše tělo často výzvou. Mokasíny dámské kožené jsou často vybírány na dovolenou, a to z toho důvodu, že – za předpokladu, že jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je kvalitní kůže, jsou pohodlné pro naše nohy, ale také elegantní. Mokasíny vypadají dobře jak k [dlouhým plátěným kalhotám a šortkám, nebo k elegantnějším chino kalhotám, vzdušným maxi šatům a šortkám.

Plavky

V letovisku s rozsáhlým bazénovým komplexem se vyplatí mít pro změnu pár plavek – jen těžko si lze představit strávit dva týdny v jednom! Často je návštěva bazénu téměř příležitostí k módní přehlídce! Můžete se vyřádit, vsaďte na barevné vzory a styly, které si do aquaparku ve své rodné zemi nejspíš nevyberete.

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.