Džíny jsou ideální kalhoty pro různé příležitosti. Pokud si chcete vybrat dokonalý pár, podívejte se, jak je přizpůsobit své postavě. Zde je 8 pravidel, která Vám pomohou najít ty nejlepší džíny!

1. Vysoký střih zvýrazňuje a tvaruje pas

Nyní módní džínové kalhoty s vysokým pasem jsou ideální volbou prakticky pro každou postavu. Mohou ji nápaditě modelovat a sladit s mnoha stylizacemi.

Vysoký střih džinů může zvýraznit linii pasu a zároveň zamaskovat bříško, navíc dodá hýždím křivky. V prodeji jsou také speciální modely se zeštíhlujícími vlastnostmi, například dámské džíny Levi’s Shaping.

2. Velké zadní kapsy zvýrazňují hýždě

Pokud chcete zvýraznit hýždě, poohlédněte se po kalhotách s většími kapsami, nejlépe zaobleného tvaru.

Velké kapsy se budou hodit i ženám, které nosí větší velikosti – příliš malé kapsy mohou vyvolat dojem disproporce a způsobit, že silueta bude vypadat méně příznivě.

3. Přizpůsobené nohavice zeštíhlují nohy

Nohavice, které jsou přiléhavé k nohám, umožňují jejich optické zeštíhlení. Pak se poohlédněte po modelech jako skinny nebo slim, které mohou Vaše nohy zeštíhlit.

Úzké nohavice nejlépe sluší postavám typu přesýpacích hodin nebo jablka. Pro postavu typu hruška můžete zvolit střih typu straight s rovnými nohavicemi nebo regular střih s mírně zúženými klasickými nohavicemi.

4. Širší nohavice vyvažují horní část těla

Dámské džíny s širšími nohavicemi se doporučují ženám, které mají širší horní část těla a chtějí dosáhnout vyváženého efektu.

Střihy jako bootcut, tj. s rozšířenou spodní částí nohavic, nebo džínové kalhoty jako culotte, pallazzo, boyfriend jeans mohou přitáhnout pozornost k nohám a odvést ji od horní, širší části postavy.

5. Tmavé barvy zeštíhlují a světlé zvýrazňují tvary

Pro štíhlejší postavu volte dámské džíny tmavších barev, například tmavě modré nebo černé. Díky nim můžete svým nohám dodat štíhlý vzhled.

Stejně tak pokud máte hubenější nohy, můžete použít džíny ve světlejších barvách, například blankytné, které je zvýrazní. Skvěle fungují i modely s dírami a oděrkami.

Pokud máte mohutnější stehna a širší boky, vyhněte se kalhotám, které mají v těchto místech velké díry nebo kontrastní vodorovné oděrky, protože je mohou ještě více opticky zvýraznit.

6. Vertikální detaily prodlužují siluetu

Vertikální detaily viditelné na kalhotách mohou vytvořit štíhlejší siluetu. Pak hledejte kalhoty se svislými oděrky, pruhy nebo viditelnými švy na nohavicích.

7. Nohavice po kotníky zeštíhlí nohy

Zeštíhlujícího efektu lze také dosáhnout, pokud nohavice přiléhají k tělu a končí ve výšce kotníků.

8. Vyhněte se příliš dlouhým nohavicím

Abyste nenarušili svou siluetu, nezapomeňte si vybrat kalhoty se správnou délkou nohavic. 

Mnoho firem, například Levi’s, nabízí kalhoty s různými délkami nohavic, například 28, 30, 32 a 34.

Původní článek: https://freshmagazin.cz/jak-si-vybrat-dziny-ktere-se-hodi-k-vasi-postave-8-pravidel/

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.